5/5 - (1 vote)

Świat kryptowalut to obszar przez wielu kojarzony jedynie z bitcoinem, podczas gdy zdecydowanie nie jest to jedyny token, o którym dobrze będzie dowiedzieć się nieco więcej. Druga pod względem wielkości kryptowaluta, czyli Ethereum, również ma masę zalet, które sprawiają, że osoby z całego świata chętnie decydują się na jej zakup. Celem stworzenia tego altcoina było znalezienie odpowiedzi na główne minusy samego bitcoina i to właśnie dlatego w 2013 roku doszło do publikacji eteru.

Kryptowaluta jest aktualnie wykorzystywana między innymi przez najlepsze kasyna pod względem sposobów płatności, dzięki czemu stanowi jeden z najbezpieczniejszych sposobów na realizowanie transakcji w związku z hazardem online. Jednocześnie warto wspomnieć, że to właśnie Ethereum będzie zdecydowanie częściej wykorzystywanym środkiem płatności od Bitcoina z uwagi na niższe opłaty w blockchainie. Jest to także dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa oraz wprowadzenie nowych technologii związanych z zabezpieczeniami. Przedstawiamy szczegóły na temat Ethereum.

Kiedy powstał Ethereum

Jednoczesne ustalenie tego, w którym momencie ten altcoin ujrzał światło dzienne, nie będzie wcale takie proste, jak mogłoby się początkowo wydawać. Za datę premiery można zatem traktować zarówno 2013, jak i 2014 rok. Pierwsza opcja ma sens z uwagi na fakt, że to wtedy pojawił się pierwszy zamysł stojący za wypuszczeniem tej kryptowaluty na rynek. Natomiast w 2014 roku ETH po raz pierwszy został zaprezentowany jako alternatywa dla bitcoina na rynku oraz w tym samym roku doszło do pierwszej sprzedaży tego altcoina.

W związku z historią tej kryptowaluty warto będzie wspomnieć przede wszystkim o jednym ważnym incydencie, który mógł wpłynąć na decyzyjność handlowców. Mowa o tym, gdy doszło do wykradnięcia 3,6 miliona tej kryptowaluty, co doprowadziło do wywołania rozłamu samej sieci, na której oparty został ETH. Efektem tego zdarzenia było doprowadzenie do rozwoju dwóch innych projektów jako Ethereum oraz Ethereum Classic.

Rekordowy wzrost

Cena tego altcoina będzie w bezpośredni sposób uzależniona od ceny bitcoina, dlatego jej wzrosty zawsze będą pozytywnie wpływać na samo ETH. Co jednak ciekawe, na ten moment cena ETH wcale nie jest najwyższa w jego historii. Poniżej prezentujemy kilka poprzednich lat oraz najwyższy pułap ceny ETH, który był w stanie wówczas osiągnąć:

  • 2021: 4735 $.
  • 2022: 3500 $.
  • 2023: 2120 $.
  • 2024: 4006 $.

Ethereum a konkurencja

Oczywiście altcoin nie jest jedynym rozwiązaniem na rynku, który jest w stanie rywalizować z bitcoinem. Poniżej przedstawiamy informacje na temat kilku innych popularnych kryptowalut, którym warto będzie przyjrzeć się z bliska.

 

NazwaKapitalizacja rynkowa (w zł)Wolumen (w zł)Cena (w zł)
XRP109 miliardów7 miliardów1,98
Solana235 miliardów19 miliardów527
BNB329 miliardów6,8 miliardów2207

Na ten moment ETH będzie wykorzystywane przez różne podmioty, jak niejedno kasyno z wysokim jacpotem dla graczy, a także inne systemy związane z transakcjami online lub tworzeniem protokołów bezpieczeństwa. Kryptowaluta jest niewątpliwie ciekawą alternatywą dla samego bitcoina, dlatego dobrze będzie śledzić jej poczynania w przyszłości. Zwłaszcza obecny okres to ciekawy moment dla potencjalnych inwestorów, gdyż jesteśmy na przedsionku kolejnego halvingu bitcoina. Oznacza to kolejne spadki cen kryptowalut, a sami fani tego rodzaju tokenów mogą zwrócić w związku z tym uwagę nie tylko na sam ETH, ale też XRP, Solanę czy BNB.