Blogerzy blogerom, Share Week 2018

share week 2018 | canon na stole, zdjęcie flat lay

Share Week 2018 to już siódma edycja akcji Andrzeja Tucholskiego, w której blogerzy polecają blogerów. Przez trzy tygodnie cała blogosfera podrzuca swoje typy, dzieli się inspiracjami i bierze udział w tworzeniu jednego z najlepszych blogowych rankingów w Polsce. Bo w końcu, kto zna się na tym lepiej i jest bardziej zaangażowanym czytelnikiem jak nie inny bloger właśnie?

Chcesz wiedzieć więcej? Zerknij tutaj.

Wciąż czytam i uwielbiam blogi, które polecałam w ramach zeszłorocznej odsłony Share Week 2017. Pamiętacie, kto wtedy znalazł się w moim zestawieniu Top 3? Tego roku nie spuszczam z tonu i podrzucam wam trzy wspaniałe blogi – dwie niezłe babki i parę, która w poszukiwaniu marzeń włóczy się gdzieś po świecie :)

shareweek_obrazki_blondynki

Obrazki Blondynki to, moim zdaniem, jedna z najlepszych witryn fotograficzno – podróżniczych w polskiej blogosferze.

Paulinę podziwiam za kilka rzeczy – za fotograficzną żyłkę, klipy wideo, które hipnotyzują już od 1 sekundy po wciśnięciu play, trudne tematy i za sposób, w który przedstawia świat. Jak sama mówi robi ładne obrazki – i te fotograficzne, i filmowe, a ja skromnie podrzucę, że jej zdjęcia w niczym nie ustępują kadrom z największych foto-wystaw świata. Paulina daje radę, a jej rozwojowi – zawodowemu, blogowemu i prywatnemu – kibicuję z całych sił.

shareweek_aniamaluje

Do Ani trafiłam 2 lata temu za sprawą wpisu Moje ciało nie jest „grzechem”, więc nie będę za nie przepraszać i zostałam na stałe.

Co takiego jest w tej dziewczynie, że przyciąga do siebie ludzi jak magnes? Cóż, na pewno nie jest to estetyka, bo w kwestii stylu / zdjęć / wyglądu bloga rozmijamy się na każdym kroku. Są jednak rzeczy, których nie można jej odmówić – warsztatu i mądrości, która kryje się w z pozoru prostych słowach. Do Ani przychodzisz jak do kumpeli na plotki przy popołudniowej kawie; jak do szkoły na zręcznie skrojony wykład. Słowa wylatują z karabinu i są to dobre słowa.

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że bez Ania Maluje polska blogosfera straciłaby jeden ogromnie ważny filar.

shareweek_co_tam

Na trzecie miejsce wskakuje polecajka z mojego własnego podwórka :)

Justynę poznałam w czasie studiów, a od kilku miesięcy na bieżąco śledzę przygody Justyny i Tomka w podróży dookoła świata. Kto z nas nigdy nie marzył o tym, by rzucić wszystko i pojechać przed siebie? 10 października Co tam podróżnicy wyruszyli w kierunku swoich marzeń. Dubaj, Nepal, Tajlandia, Nowa Zelandia… co będzie dalej?

Wsiadając do samolotu, z kopyta wystartowali z blogiem i codziennymi vlogami. To jak, polubisz kanał i dołączysz do ich niesamowitej wyprawy?

* * *

A co to byłby za świąteczny obiad bez sernika na deser?

Łapcie klejnot polskiej kompozycji klasycznej, czyli Jacek Kopiec i solo na akordeonie. Wciąż nie mogę zdecydować, co wolę bardziej – muzykę czy piękny obrazek w tle?

Macie już swoje typy na #ShareWeek 2018?

Trzymajcie się ciepło, M.

 

Dziewczyna z analogowym aparatem

Author: Magdalena

Rocznikowo 92’, absolwentka psychologii i filologii hiszpańskiej w Krakowie. Piszę, robię zdjęcia i podróżuję, bo nic innego nie sprawia mi tyle przyjemności. Dużo się uśmiecham i wciąż się czuję na 12 lat.