O mnie

Cześć!

Jestem Magdelena, a to mój mały świat.

Rocznikowo 92’, absolwentka psychologii i filologii hiszpańskiej w Krakowie. Zawodowo bawię się w fejsbuki i piszę dobre teksty. Lubię białe rzeczy, jem kilogram czekolady dzienne, a ketchup dodaję do wszystkiego. Dużo się uśmiecham i wciąż się czuję na 12 lat.

Palm tree view to moje wyjątkowe miejsce, w którym co tydzień zamykam kawałek siebie. Piszę, robię zdjęcia i podróżuję, bo nic innego nie sprawia mi tyle przyjemności. Pewnego dnia tak po prostu zapragnęłam więcej. Więcej widzieć, więcej czuć, więcej żyć. Zaraziłam się wirusem, który wypełnił mi głowę marzeniami.

Dobra praca, sześć magicznych zer i czwórka dzieci – to nie dla mnie. Swoje szczęście odnalazłam w świecie, we włoskiej pizzy nad brzegiem rzeki, w rześkim podmuchu oceanu, w cieniu palmy na złotym piasku, śliskiej skórze płaszczki i w wieczornym słońcu malującym niebo wszystkimi kolorami tęczy. Szukam momentów, które kradną mi oddech i kręcą łzę w oku. Kiedy jestem wolna i niczego nie chcę tak bardzo, jak właśnie żyć.

Znajdziesz tutaj mnie – rzeczy, przez które się uśmiecham i płaczę. Nie jestem wielkim podróżnikiem, raczej turystą w wygodnych butach, ale z każdym słowem próbuję oddać magię, która ciągnie mnie w świat.
 
 
Dziewczyna na huśtawce z opony na szczycie Bernal Heights
 

O blogu

 
Palm tree view to blog podróżniczy pełen ciepłych kadrów i praktycznych rad. Staram się udowodnić, że podróże są dla każdego, nie ważne, kim jesteś i jak bardzo wypchany jest twój portfel. Co tutaj znajdziesz?

Wyspy Kanaryjskie – najpopularniejsza kategoria na blogu; kilka słów o odległym kawałku Hiszpanii porzuconym gdzieś przy brzegu gorącej Afryki

Work & Travel – relacja z udziału w wymianie międzykulturowej w Kalifornii połączona z przygodą życią, miesięcznym road tripem po zachodnim wybrzeżu USA

Camino de Santiago – wspomnienie dwutygodniowego trekkingu jedną z najpiękniejszych tras północnej Hiszpanii, Drogą św. Jakuba

Praktyczne – samo mięso; kategoria, w której opowiadam, jak tanio (i często!) podróżować

Maluję historie z drogi i piszę o wszystkim, co dla mnie ważne. Obserwuję, co dzieje się w Blogosferze, polecam dobre książki i dzielę się przemyśleniami, które nie potrafią wyjść mi z głowy. Od czasu do czasu oddaję głos G., który koloruje Palm tree view w męskie, pikantne barwy.

To co, dobra kawa i… lecimy?