Bloglovin, dlaczego powinieneś go mieć?

Żyjemy w świecie, którego działanie opiera się na technologii. Super-pralka nastawi dobry program prania, smartphone dopasuje światło i temperaturę w domu, a samochód odpali się przyciskiem Start. Wszystko, by nie ruszyć czasem palcem i nie zmęczyć się parzeniem kawy. Wszystko, by ułatwić i polepszyć (?) życie. A jeśli offline wszystko jest łatwe, kompleksowe i dostępne, dlaczego nie przenieść tych praktyk do Internetu? Dlaczego nie skorzystać z bogactwa sieci i uczynić blogowania jeszcze prostszym i komfortowym?

Lubię dzielić się wiedzą. A jeśli znam fajne rzeczy i cenię ich funkcjonalność, dlaczego nie puścić ich w świat? Tak narodził się pomysł na cykl narzędzi do blogowania.

Bloglovin | białe biurko z monitorem Mac, ceramicznym kubkiem wypełnionym kawą i przybornikiem

Irytuje cię śmietnik na Twitterze, znikające posty na FB lub Lista czytelnicza, która jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników Bloggera? Irytują cię wpisy, nowinki, które przepadają, jeśli nie jesteś online 24/h? Mam dla ciebie dobre rozwiązanie, przydatne narzędzie dla obu stron – czytelników i twórców treści.

Bloglovin, co to jest?

Bloglovin to platforma, która w jednym miejscu skupia twoje ulubione blogi. Pozwala na bieżąco przeglądać nowe wpisy i szybko selekcjonować, które posty mogą cię zainteresować. Znajdziesz tu samo mięso – główne zdjęcie, tytuł i kilka pierwszych zdań wpisu. Wystarczy, by kliknąć, prawda?

To również pierwsze narzędzie, które odpalam każdego dnia, by przeczytać, co piszczy w ulubionej blogosferze.

Bloglovin - screen

Dlaczego Bloglovin jest taki fajny?

 • Na Bloglovin znajdziesz (prawie) wszystkie blogi. Nawet takie, których autorzy nie wiedzą o istnieniu platformy i nie mają tam swojego konta. Sama na bieżąco śledzę kilka stron znajomych, których jestem nielicznym (a często jedynym) obserwatorem.
   
 • W przeciwieństwie do Facebooka, masz pewność, że nigdy nie pominiesz najnowszych wpisów ulubionych blogów. Posty nie dzielą się na mniej i bardziej popularne, a pojęcie tnięcie zasięgów nie ma tu prawa bytu. Dany post będzie widoczny na twojej głównej tak długo, jak długo go nie przeczytasz.
   
 • Wybrany wpis możesz skomentować, zapisać w ulubionych lub dodać do stworzonej kolekcji. Bardzo cenię swój album „Podróże”, do którego zbieram wszystkie inspirujące posty na później.
   
 • Ostatnio zespół Bloglovin udostępnił możliwość bezpośredniego tworzenia postów na Bloglovin i odbierania powiadomień – kto kliknął, przeczytał bądź zapisał twój konkretny wpis.
   
 • Bloglovin jest kopalnią inspiracji. Za pomocą wyszukiwarki (wg kategorii, kraju lub funkcji „podobny do”) odnajdziesz nowe miejsca w sieci.
   
 • Na Bloglovin obserwujesz blogi i użytkowników. Możesz podglądnąć kolekcje innych osób, ulubione wpisy i to, co czyta twój ulubiony bloger.
   

Czarny ceramiczny kubek z kawą, ołówek i trzy spinacze na białym blacie

Przeczytaj również: jak podpiąć bloga do użytkownika w bloglovin

Brzmi fajnie? Korzystacie z Bloglovin? A może znacie inne narzędzia, które ułatwiają poruszanie się po blogosferze?

Trzymajcie się ciepło, M.

Dziewczyna z analogowym aparatem

Author: Magdalena

Rocznikowo 92’, absolwentka psychologii i filologii hiszpańskiej w Krakowie. Piszę, robię zdjęcia i podróżuję, bo nic innego nie sprawia mi tyle przyjemności. Dużo się uśmiecham i wciąż się czuję na 12 lat.